• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Дорман 420 - Затегнувач На Ременот За Тајмингот на Моторот За Специфични Модели На Хјундаи Киа Одговара На Хјундаи Санта Фе

Дорман 420 - Затегнувач На Ременот За Тајмингот на Моторот За Специфични Модели На Хјундаи Киа Одговара На Хјундаи Санта Фе

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Овој затегнувач на ременот за тајминг на моторот е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот затегнувач на одредени апликации. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси и издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој затегнувач на ременот за тајмингот на моторот е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот затегнувач на одредени апликации. Се препорачува за замена кога ќе се инсталираат нов временски ремен и макари. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 2005-2008 ХЈУНДАИ ТУСОН 6 Цил 2,7 Л 2002-2005 ХЈУНДАИ СОНАТА 6 Цил 2,7 Л 2001-2005 ХЈУНДАИ санта ФЕ 6 Цил 2,7 Л 2005-2006 КИА НОВ СПОРТ 6 Цил 2,7 Л 2007-2009 КИА СПОРТ 6 Цил 2,7 Л 2002-2005 киа оптима 6 ЦИЛ 2,7 л 2003-2008 ХЈУНДАИ ТИБУРОН 6 ЦИЛ 2,7 л 1999-2001 ХЈУНДАИ СОНАТА 6 ЦИЛ 2,5 Л 2001 Киа Оптима 6 Цил 2,5 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО Нашиот Додаток За Вклопување ЗА Да Проверите.


Карактеристики на понудата

Слични понуди