• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Џеферсон Фау Свила Громет Завеса Панели

Џеферсон Фау Свила Громет Завеса Панели

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно

Џеферсон вештачка свила полу проегирните завеси даваат лесен, романтичен и воздушен изглед на просторијата дозволувајќи сончевата светлина да помине низ завесите. Ткаенината од завеси од вештачка свила прави уникатен третман на прозорци што ви овозможува да гледате надвор, но сепак овозможува приватност. За повеќето сопственици на домови ова е одлична карактеристика на завесите од вештачка свила. Лесни вештачки ленени завеси се многу ефикасна алатка за украсување. Поради леснотијата на ткаенината, дозволете светлината да влезе во просторијата додека сеуште обезбедувате приватност. Тие можат да се користат и на многу други начини. Една од одличните квалитети на вештачките свилени проегирни завеси е тоа што тие доаѓаат во широк спектар на бои и генерално се ефтини. Ова ви овозможува да ги користите во секоја соба од куќата без да го нарушите буџетот. Овие завеси се многу лесни за инсталирање и ги прават одличен додаток во секоја просторија бидејќи можете да создадете дизајнерски изглед со малку напор. Секој панел за завеси може да собере прачка за завеси до 1,5 инчи. Содржина На Влакна : 100% Полиестер. Пакетот содржи две (2) вештачка свила проегирна прозорец завеса панели. Упатства за нега : ладно миење Во Машина, Нежен Циклус. Користете само нехлор. Белилото колку што е потребно. Падне Сува Ниска. Железо на најниско поставување колку што е потребно. Пакетот содржи две (2) полупроѕирни завеси за прозорци од вештачки постелнина. Секој панел е со димензии 54 W x 72 L. Машинско Перење Ладно, Сушење Суво Ниско. Вкупно покривање На Прозорецот од 108 W x 72 L.


Карактеристики на понудата

Слични понуди