• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Women'sенски Rashguard долг ракав upf 50+ Осип за пливање, атлетски сурфање костими за капење, врвови за капење

Women'sенски Rashguard долг ракав upf 50+ Осип за пливање, атлетски сурфање костими за капење, врвови за капење

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно

Карактеристики : 【Rashguard за жени】 82% полиамид+ 18% еластан 【осип-стража за пливање кошула】 ултра мека 4-насочна ткаенина за супер истегнување, изработена од мека, брзо сушење и ткаенина за дишење, издржлива за долгогодишна употреба се чувствува како втора кожа. 【Заштита на сонцето за заштита од сонце】 Ексклузивна УВ блок ткаенина со UPF 50+ Заштитни карактеристики повеќе покритие на телото за да ја заштитите кожата долго време од горење и пеги. 【Костим за капење со долг ракав】 Постојат пет вида модерни модели на печатење, ве натера да изгледате стилски и шармантно додека пливате, сурфање, нуркање, фитнес, плажа, базен, будење, стојат лопатка и вода јога. 【Упатство за големина】 S (САД 4-6), М (САД 8-10), L (САД 12-14), XL (нас 14-16), 2xl (САД 18-20). Детали се однесуваат на големини во описот на производот како подолу. Ве молиме, слободно контактирајте не ако имате загриженост, ние исто така обезбедуваме услуга за целосна наплата на не-зрачење. Белешка : Ве молиме, погледнете во големината на проверката на сликата нас (4-6) Градите : 34,0 инчи, должина : 24 инчи, должина на ракавот : 25 инчи. М САД (8-10) Градите : 36,0 инчи, должина : 24,5 инчи, должина на ракавот : 26 инчи. L САД (12-14) Градите : 38,0 инчи, должина : 25 инчи, должина на ракавот : 27 инчи. XL US (16-18) Градите : 40,0 инчи, должина : 25,5 инчи, должина на ракавот : 28 инчи. 2xl САД (18-20) Градите : 43,0 инчи, должина : 26 инчи, должина на ракавот : 29 инчи. 1. Варијабилноста од 1-3 см е можна поради процесот на мерење, ве молиме проверете дали не ви пречи пред да понудите. (1cm = 0,39inch) 2. Вистинската боја може да варира малку од онлајн сликата, како резултат на поставувањето на бојата на бојата. Пакувања вклучуваат : 1* кошула за пливање (едно парче, без градник) жени со долги ракави со долг ракав Rashguard upf 50+ атлетски врвови на осип.


Карактеристики на понудата

Слични понуди