• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Швајцарска технологија машка каки платно излез на буни капа

Швајцарска технологија машка каки платно излез на буни капа

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно

Без разлика дали сте на сафари, ги нема рибините или само да трчате низ градот, ова швајцарско техничко машко каки платно на платното, „Boonie Hat“ помага да ве заштити од елементите. Направено е од 100 проценти памук и има трајни конструкции на платно со широка обвивка за дополнителна заштита од зраците на сонцето. Оваа капа на Каки Буни има прилагодлива влечење што обезбедува прилагодено вклопување и го спречува капачето да лета во ветровити услови. Круната има збир на странични отвори за дополнителна дишеност и корисна ткаена лента околу основата што можете да ја користите за држење на куки, мами и други шанси и краеви. Дополнителни карактеристики вклучуваат шиење околу обемот на гребенот што додава издржливост. Може да се спари со омилените тексас или комунални панталони или шорцеви. Достапно во класична каки колорит и избор на машка големина, оваа капа од памук Boonie прави убав и функционален додаток на колекцијата на надворешни облеки. Швајцарско техничко машко каки платно Капче : Направено од 100% памук. Издржлива измислица на платно. Каки-боја. Прилагодливо влечење за прилагодено вклопување. Отвори на страната на круната за дишење. Ткаена лента околу основата на круната. Достапно во разновидни машки големини. Измијте рака ладно, само белило што не е хлор кога е потребно, да се исуши линијата, не пеглајте. Пар со комунални панталони, комунални шорцеви или фармерки. Каки -капа на каки достапна во машка големина S/m и l/xl.


Карактеристики на понудата

Слични понуди