• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Вода за грејач CO 3 4x2- T&P вентил

Вода за грејач CO 3 4x2- T&P вентил

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно

3/4 "Машки NPT Intlet X Female NPT излез со 2-1/2 " Долг Shank, T&P вентил, дизајниран да ги заштити грејачите на вода од прегревање и преку притисок, безбедно работење на грејачот на вода, се вклопува директно во вода Грејач, олеснување на температурата 210 степени Фаренхајт, 99 степени Целзиусови, фабрички поставување притисок 150 PSI Тест рачка стандард, линија за одвод мора да биде поставена на вентилот T&P, Прочитајте го упатството за упатства, CSA и ASME наведени, овластени ANSI Z21.22, 1 година гаранција за гаранција . 3/4 "Машки NPT Intlet X Female NPT излез со 2-1/2" долг вентил, T&P вентил, дизајниран да ги заштити грејачите на вода од прегревање и преку притисок, безбедно работење на грејачот на вода, се вклопува директно во грејачот на вода, Олеснување на температурата 210 степени Фаренхајт, 99 степени Целзиусови, фабрички поставување притисок 150 PSI Тест на рачката за тестирање Стандард, Линијата за одвод мора да биде поставена на вентилот T&P, упатството за читање, наведени CSA и ASME, овластена ANSI Z21.22, 1 година гаранција.


Карактеристики на понудата

Слични понуди