• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Кубна цирконија овални обетки јакна поставена во сребро сребро

Кубна цирконија овални обетки јакна поставена во сребро сребро

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Ова е уникатен пар обетки од сребро и кубни цирконија обетки. Овие карактеристични обетки се изработени од најквалитетното сребро кое е позлатено во родиум. Позлатеноста на родиумот му помага на стерлинг среброто да се спротивстави и им дава на обетките бујниот, траен сјај. Овие обетки се два пара обетки во едно. Во центарот на овие извонредни обетки се наоѓа на брилијантна бела кубна цирконија во форма на овална форма. Овој блескав скапоцен камен искри како што заслепува во подигнатиот амбиент. Опкружувањето на овој центар на камен е овално ореол од 24 сјајни тркалезни бели кубни камења цирконија, сет на заеднички. Овој надворешен овален прстен може да се отстрани за да се носи единечен столб од скапоцен камен, или да се опкружува светкавиот центар на центарот со дваесетина пенливи кубни цирконија за уште поспектакуларен изглед. Овие сребрени обетки обезбедени со грб и грб на пеперутка. За да ги задржите овие обетки како сјајни и бујни како денот кога ги купивте, запомнете редовно да ги бришете со крпа за полирање на накит. Стерлинг сребро. 5x7mm. Овална бела кубна цирконија. 1,25мм. Тркалезна бела кубна цирконија. Пост и ореви.


Карактеристики на понудата

Слични понуди