• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Длабоко море“ платно уметност од Ен Таволети

Трговска марка ликовна уметност „Длабоко море“ платно уметност од Ен Таволети

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау. - Зборовите „Нека морето го ослободи“ над сино -зелениот кит на акварел.Уметник : Ен Таволетисјубјект : животни Стил : Тип на крајбрежје Производ : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира зборовите "Нека морето го постави вашето бесплатно " над сино-зелениот кит на акварел. За Ен Таволети, цртањето и сликањето отсекогаш биле нејзини страсти. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредничката мода до народната уметност. Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Ен ја прави својата куќа во предградие на Питсбург, ПА. Ен го добила својот соработник за модна илустрација од Модниот институт за технологија во Newујорк.


Карактеристики на понудата

Слични понуди