• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Инструменти за бесконечност Черчил круг во затворен wallиден часовник на отворено, сребро

Инструменти за бесконечност Черчил круг во затворен wallиден часовник на отворено, сребро

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

Со недооценена елеганција, Churchидниот часовник Черчил од Infinity Instrument е совршена изјава за да се поврзе вашиот затворен или отворен простор за забавен простор. Овој разноврсен wallиден часовник изведува 3 функции на 1 удобна локација. Едноставно погледнете на своето лице од 18,5 инчи, лесно за читање и веднаш знајте го времето, температурата на околината и влажноста. Неговата традиционална силуета има привлечна сребрена трим и висококвалитетна завршница, давајќи му модерно, но опуштено чувство. Термометарот и хигрометарот се лесни за калибрирање со едноставно користење на секојдневен шрафцигер со Flathead. Времето е исто така лесно да се постави со свртување на едноставното бирање и неговото движење на кварц со сигурност одржува точно време. Без разлика дали вашиот дом има модерен, класичен или изглед на средниот век, овој часовник ќе биде прекрасен додаток. Черчил затворен/часовник на отворено е токму она што го баравте во вашата 4-сезонска просторија, внатрешен двор, дневна соба или рекреација област. Крајниот часовник со атрактивна сребрена завршница има традиционална привлечност што изгледа одлично со кој било класичен или модерен декор. Погодно за внатрешна и надворешна употреба. Лесно за читање на лице, хигрометар и мерач на температура. 3-во-1 дизајн ви овозможува да ги проверите времето, температурата на околината и влажноста со еден поглед. Лесно за калибрирање на временските инструменти. Поставете го времето користејќи едноставно бирање. Движењето на кварцот одржува точно и сигурно време. Боја : Сребрена. Димензии (W) : 18,5 инчи.


Карактеристики на понудата

Слични понуди