• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Мо Питни - Зад Оваа Гитара-Винил

Мо Питни - Зад Оваа Гитара-Винил

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм, вклучително и дигитално преземање. 2016 издание, деби албум од критички признати земја ѕвезда Мо Питни. Албумот содржи 10 од 12 песни напишани од самиот песнар заедно со сзо кој од врвните текстописци од Нешвил. Мо Питни веќе е прогласен за една од кантри музиката што повеќето именувани уметници ја гледаат Како Ролинг Стоун Кантри, Хафингтон Пост и Билборд кои го прогласија Мо за еден од најсилните машки вокалисти што се појавија за некое време. Албумот го прикажува дебитантскиот сингл, Кантри, Бој И Девојка, што ги поттикна Боби Коските На ихартмедиас Шоуто Боби Коски да го вклучи Пити Во неговиот кој ќе Се Разнесе во списокот 2016 Година, Исчисти На Хајл Пет, што заработи овации додека неговата прва песна настапи на легендарната сцена Гранд Оле Опри, и синглот, Насекаде. Зад Оваа Гитара (Винил).


Карактеристики на понудата

Слични понуди