• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Добро Ткаени Бруклин Дамаск 5'3 7'3 Модерен Геометриски Беж Област Килим

Добро Ткаени Бруклин Дамаск 5'3 7'3 Модерен Геометриски Беж Област Килим

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

Колекцијата Бруклин од Добро Ткаени нуди апстрактни, геометриски обрасци и живописни бои кои се совршени за современиот простор. Деликатни, рачно врежани акценти на моделот додаваат ТЕКСТУРИРАН 3д допир. Полипропиленските влакна поставени на топлина даваат супер кадифен куп од 0,4 инчи кој е мек, отпорен на дамки и не фрла или избледува со текот на времето. Подлогата од 100% јута е безбедна за дрвени подови и сите четири страни на тепихот се подредени за подобрена издржливост. Закосувањето околу акцентите на моделот додава ТЕКСТУРИРАН 3д допир. Исклучително издржлив и многу лесен за чистење. Моќта се појави Во Турција. Кадифено мек полипропиленски куп. Отпорен на дамки и нема да исчезне на сончева светлина со текот на времето. Редовно вакуумирајте со вакуум без тепач. Се препорачува употреба на подлога за тепих за продолжување на животниот век на вашиот килим и спречување на поместување и лизгање.


Карактеристики на понудата

Слични понуди