• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Нексен Н Плус 215 45Р Ч Гума

Нексен Н Плус 215 45Р Ч Гума

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно

Опремување на возило за турнеи или дневен возач Со Гумата Нексен Н5000 Плус 215/45Р17 87 Ч за избалансирано и удобно возачко искуство. Со назабени жлебови, го зафаќа патот во повеќе услови и одржува стабилност. Дупчењето рамномерно ја распределува топлината, го продолжува животниот век на шарата и го намалува абењето. Оваа гума за сите сезони и лето има и странични жлебови за дополнителна удобност на возачот и патникот. Тоа е добро прилагодено за низа марки и модели, па дури и помага да се подобри ефикасноста на горивото на возилото. Нексен Н5000 Плус 215/45Р17 87 Ч Гума : Дупчиња шара за рамномерна дистрибуција на топлина и подолг век на траење на гумите. Назабени жлебови за стабилност и ракување. Страничните жлебови овозможуваат удобно возење. Нексен гума погоден за туристички возила и повеќе марки и модели. Ја зголемува километражата со гас. Рејтинг на брзина : Х. индекс На Оптоварување : 87. Одговара : 2014-16 Хјундаи Елантра Спорт 2013 Хјундаи Елантра Ограничена 2010 Киа Форте СХ 2012-13 Киа ФОРТЕ СХ Луксуз 2012-14 Хјундаи Велостер База 2015-17 Хјундаи Елантра ГТ ГЛС 2013-14 Хјундаи Елантра Гт СЕ 2011 КИА ФОРТЕ ЕКС 2015-16 Хјундаи Велостер Се 2017 Хјундаи Велостер Вредност Издание 2014-18 киа ФОРТЕ 5 екс 2010-11 Киа Форте Куп Сх 2012-13 Киа Форте Куп Сх Луксузни 2014-15 киа форте куп екс 2019-21 ХЈУНДАИ ВЕЛОСТЕР БАЗА 2013-14 хјундаи елантра Купе Се 1996-99 Бмв М3 База 1995 Бмв М3 Лесен И Повеќе - Додадете ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО Во нашиот додаток за вклопување За Да Проверите.


Карактеристики на понудата

Слични понуди