• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Сохо Зое Цветни Волна Површина Килим, Беж Мулти, 6' 6 ' Плоштад

Сохо Зое Цветни Волна Површина Килим, Беж Мулти, 6' 6 ' Плоштад

 
DEN 551.68

Количина на стоки
Достапно

Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Достапно во повеќе бои и големини. Висина на купот : 0,5 инчи. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат.


Карактеристики на понудата

Слични понуди