• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Петар Велики

Петар Велики

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

Максим Миронов, Елена Вознесенскаја и николај Галин глумат во оваа опера Грири поставија сцена за да ја прослават 300-годишнината Од Санкт Петербург, при Што Сергеј Штадлер ја водеше Операта Хеликон. Петар Велики.


Карактеристики на понудата

Слични понуди