• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Opti G271CQP 27 WQHD Закривен Екран Игри Лцд Монитор-16: 9

Opti G271CQP 27 WQHD Закривен Екран Игри Лцд Монитор-16: 9

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Визуелизирајте ја вашата победа со MSI Оптикс G271 CQP Закривен монитор за Игри. Опремен со 2560 x1440, стапка На Освежување од 165hz, панел за време на одговор од 1ms, Optix G271 CQP ќе ви ја даде конкурентската предност што ви е потребна за да ги симнете противниците. Изграден СО Amd Freesync Премиум Оптикс G271 CQP може да одговара на стапката на освежување на екранот со ВАШИОТ ГРАФИЧКИ ПРОЦЕСОР за ултра-мазна игра msi Оптикс G271 CQP 27 " WQHD Закривен Екран ИГРИ Лцд Монитор - 16 : 9 1000r Совршен Закривен Екран-Совршено одговара на искривување на човечкото око, така што ќе можете да го видите целиот екран без замор. WQHD висока Резолуција - насловите На Играта дури и ќе изгледаат подобро, прикажувајќи повеќе детали поради РЕЗОЛУЦИЈАТА НА WQHD. Брзо Засилување (165 + 1ms) - Доживејте непречено играње со запалена брза стапка на освежување и време на одговор. Режим на конзола-Најдобро решение за корисниците на конзолата : FHD/WQHD@120hz, 2k Резолуција PS5 Оптимизација. Помалку Сина Светлина Про-Користете хардверско решение за да ја намалите емисијата на светлина во сино-виолетовиот регион на спектарот на сина светлина.


Карактеристики на понудата

Слични понуди