• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Хартија И Плик Рамен Белешка Картички, 1 4, Слонова Коска, 500 Кутија

Хартија И Плик Рамен Белешка Картички, 1 4, Слонова Коска, 500 Кутија

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

Нема повеќе цртање празно кога треба да испратите специјална белешка во последен момент! Овие Картички За Џем Хартија И Плик се направени од картон од 80 килограми, така што не само што изгледаат елегантно и испуштаат извонредност, тие се совршена нијанса на слонова коска, што ги прави исклучително разноврсни за секоја пригода. Користете ги за писма, белешки за благодарност, честитки и покани. Овие не се преклопуваат преку картички, но предниот и задниот дел обезбедуваат доволно простор за сместување на вашата порака или најава. Овие картички се со димензии 4 5/8 х 6 1/4 инчи и совршено се вклопуваат во нашите пликови А6. Тие се продаваат во кутии од 500. Големина : 4 5/8 х 6 1/4 инчи Боја : Количина На Слонова Коска : 500/Боја на кутија : Слонова Коска Празни Картички За Белешки. Големина : 4,625 х 6,25 инчи (совршено се Вклопува во плик А6). Количина : 500 Забелешка Картички. Обликувани од висококвалитетни картони од 80 килограми и имаат мазна завршница од хартија. Празните картички за белешки ви овозможуваат да ги персонализирате и прилагодите сопствените покани, картички за одговори, картички за благодарност, честитки и многу повеќе!.


Карактеристики на понудата

Слични понуди