• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Врвот Игри: Облак-Стратегија Одбор, 1-Играчи, Возраст 14+, Мин

Врвот Игри: Облак-Стратегија Одбор, 1-Играчи, Возраст 14+, Мин

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно

Компоненти : 396 Парчиња.Пред петнаесет години, мистериозното тајно друштво "Облак" саботираше безброј места за производство на нафта за да го дестабилизира светот. Ако сакате, можете да играте и самостојни спин-оф приказни како единечни сценарија. Како резултат на еколошката катастрофа имаше катастрофални ефекти врз целата планета. Сега, години подоцна, патувате над исушениот пејзаж во вашите воздушни бродови, барајќи подобар живот.


Карактеристики на понудата

Слични понуди