• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Војна На Ѕвездите: Х - Крило-А-Крило Проширување

Војна На Ѕвездите: Х - Крило-А-Крило Проширување

 
DEN 518.24

Количина на стоки
Достапно

Замислен Од Генералот Додона, пресретнувачотz-1 а-крило ја докажа својата вредност со осакатување На Уништувачите На Ѕвезди за време на Битката кај Endор. Сега овој многу маневрирачки ѕвезден борец додава уште една возбудлива димензија на бунтовничките ескадрили во„ Војна на Ѕвездите" : Игра Со Минијатури Со Х-Крило. Пакетот За Проширување А-Крило воведува една минијатура А-крило со четири пилоти и пет надградби. Само најталентираните пилоти припаѓаат во пилотската кабина со а-крило додека ги поместуваат границите на ѕвездениот борец во најсмртоносните борби со кучиња во галаксијата! Ова не е целосно искуство во играта. Копија Од Основниот Сет На Играта Х-Крило Минијатури е потребна за играње. Пилотирајте го пргавото а-крило во вашите игри На Х-Крило. Четири пилоти и пет надградби ги зголемуваат стратешките опции за вашата бунтовничка ескадрила. Проширувањето воведува нови правила за динамично дејство" Поттик".


Карактеристики на понудата

Слични понуди