• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Тек 11703 - 1флт Заглавие На Издувните Гасови

Тек 11703 - 1флт Заглавие На Издувните Гасови

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

Голем Блок Шеви Езеро Заглавие; 1-3/4 во. Прелиминарните, 4 во. колектор, и 3/8 во. Прирабница За заглавие; Сребрена Метална Керамичка Облога;Заглавијата На Протокот се совршена комбинација на квалитет и вредност. Flowtech е горд што го објави објавувањето на комплетна постава на заглавија На Езерото За Голем Блок Chevy motor. Овие заглавија се фрлање назад кон сувото езеро или тркачите на солено езеро од златното доба на жешките прачки. Овие заглавија во стилот на Езерото се одличен начин за градење моќ и имаат ретро стил на жешка прачка.; Совршено заглавие за гроздобер прачки во стилот на езерото . Преземено од класичните Езерски прачки од раното суво езеро и брзинските тркачи Боневил. Цевките со висок проток, свиткани со мандрела обезбедуваат конзистентни дијаметри на цевките за непречен проток и зголемена брзина на издувните гасови. Тешки цевки и висококвалитетни завари за зголемена цврстина и издржливост. Непречена транзиција, примарните цевки со дијаметар од 1-3/4€ се користат за зголемен проток на издувни гасови зголемување на перформансите, подобрување на одговорот на гасот и проширување на кривата на вртежниот момент. Колекторот за брзина на долга транзиција се поврзува со издувните гасови од подвозјето или плочата за исклучување може да се отстрани за максимален излез на звук. Тиг-заварена, обработена прирабница за заглавие 3/8€ за заптивка без истекување и максимална јачина. Вклучени се премиум алуминиумски дихтунзи за заглавија и хардвер за инсталација. Обложен во полиран сребрен метален керамички слој за максимална отпорност на корозија, агресивен изглед и намалени температури на кожата.


Карактеристики на понудата

Слични понуди