• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Љубов Дома И Планета Фен Листови Лаванда И Арган Масло Мирна И Пријатна брои

Љубов Дома И Планета Фен Листови Лаванда И Арган Масло Мирна И Пријатна брои

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

Постојат некои одлични крцкави работи во светот (ах, гранола), но крцкавата облека не е една од нив. Овие листови за сушење се натопени со ноти на етички извори на етерично масло од лаванда од наследство и се мешаат со Мароканско Масло Од Арган, оставајќи ги вашите ткаенини со спокоен бакнеж на природата што трае. Го започнавме нашето патување кон повеќе еколошки производи за чистење со вчитување на нашите производи со состојки кои доаѓаат од обновливи извори и пакување во рециклирани и рециклирачки шишиња. Нашата цел е јаглероден отпечаток толку мал, како да не бевме ни тука. Така, секој пат кога ќе изберете Љубов Дома И Планета, ќе се придружите на нашата мисија за почиста планета : ние ги поддржуваме креаторите на промени во животната средина. Нашиот доброволен данок на јаглерод поддржува иницијативи за рециклирање. КАКО ДА СЕ КОРИСТИ : Користете еден лист со секое оптоварување и ставете го на врвот на влажна облека. Направено со 91% растителни средства за чистење. Дерматолог тестиран, вегански и без суровост. Овие чаршафи за сушење помагаат да се спречи статиката и да се остави облеката мека како прегратки. Формулиран без парабени и бои. Без глутен. Измешано Со Мароканско Масло Од Арган и натопено со смирувачки мирис на француска лаванда. 100% Рециклирани И Рециклирани (проверете локално!).


Карактеристики на понудата

Слични понуди