• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Винзор и Њутн Професионален Акварел, 5мл, Винзор Виолетова Диоксазин

Винзор и Њутн Професионален Акварел, 5мл, Винзор Виолетова Диоксазин

 
DEN 1039.84

Количина на стоки
Достапно

Акварелот, повеќе од кој било друг медиум, ги одразува уникатните карактеристики на користените пигменти и Оваа Професионална Боја На Вода ги користи само најдобрите пигменти, познати по својата брилијантност, трајност и јачина на бојата. Овој акварел нуди пигменти со професионален квалитет во комбинација со најсоодветни непца, средства за мокрење и конзерванси. Највисока можна јачина на нијансирање. Сигурен квалитет. Лајтфаст.


Карактеристики на понудата

Слични понуди