• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Нова 5w-Помошна Електрична Пумпа За Вода одговара на 2010-Мерцедес-Бенц

Нова 5w-Помошна Електрична Пумпа За Вода одговара на 2010-Мерцедес-Бенц

 
DEN 728.00

Количина на стоки
Достапно

КАРДОНСКИТЕ Помошни Пумпи За Течноста За Ладење (ACPs) се сосема нови единици со надградени компоненти преку Хардверот O. E. Овие единици имаат надградени лежишта импрегнирани со смола кои ја подобруваат долговечноста и го намалуваат триењето над О.Е. поефективен гумен заптив исто така се користи за понатамошно спречување на потенцијални протекувања и за промовирање на постојан проток. Сите единици се подложени на ригорозно тестирање под различни услови за тестирање на сигурноста во реалниот свет. Вклучени се и држачи за монтирање и дополнителен хардвер, каде што е потребно. СО ограничена доживотна гаранција, Кардоне Акпс гарантира сигурни перформанси во годините што доаѓаат. Апликација за возило : Мерцедес-Бенц Ц250 2014-12, Ц300 2014-13, Ц350 2014-12, Ц43 АМГ 2018-17, Ц63 АМГ 2014-12, Е250 2014, Е350 2014-10, Е400 2013, Е550 2014-10, Е63 АМГ 2014-10, Е63 Амг С 2014, Глк350 2013-12, С550 2017-14, С600 2017-15, с63 Амг 2018-14, сл450 2018-17, Слц300. Надградени лежишта за намалување на триењето и подобрување на долговечноста. 100% функционалност тестирана за да обезбеди гарантирани перформанси и сигурност. Надградена гума и заптивната смеса за да се спречи истекување. Загради и хардвер за монтирање е идентичен со единицата ОЕ за лесна инсталација. Вклучува држачи за монтирање, изолатори за вибрации и дополнителен хардвер каде што е потребно. Ое Референца : 2048350364.


Карактеристики на понудата

Слични понуди