• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Сертифициран Органски Курва Сок Од Цреша Концентрат Чиста -- Фл Оз

Сертифициран Органски Курва Сок Од Цреша Концентрат Чиста -- Фл Оз

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

Целосно природен, 100% чист сертифициран концентрат на органски сок прави освежителен пијалок преполн со хранлива добрина на курва цреши. Нема додаден шеќер, бои или вкусови!Што Е Сертифициран Органски Концентрат Од Сок Од Цреша? Сертифициран Органски Концентрат Од Сок Од Цреша 100% Пуре целосно природен, течен концентрат лесно измешан со вода или сок за освежителен, хранлив пијалок од курва-цреша. Не содржи додаден шеќер, бои или вкусови и е сертифициран органски.Како курвите цреши го поддржуваат здравјето?Зошто да изберете Сертифициран Органски Концентрат Од Сок Од Цреша?Ве молиме запомнете : концентратите на сокови сега се спакувани во шишиња без БПА.За нутритивните производи се произведени според високи стандарди за квалитет, ефикасност и безбедност. Секој производ ги исполнува или надминува стандардите и барањата утврдени во Кодексот За Федерална Регулатива НА ФДА (21 ЦФР, 111) Тековни Добри Производствени Практики (ЦГМП).Измешајте 1/4 Чаша Концентрат Од Сок Од Цреша Со 3/4 чаша вода, селцер или сок за да направите 8 фл оз. сервирање.Протресете добро пред употреба. Избегнувајте директна сончева светлина. Ставете го во фрижидер по отворањето за безбедност. Чувајте сува и на собна температура (59°-86°F [15°-30°C]). Богата со витамини А И Ц, и калиум . Имаат антиоксидантни својства кои можат да помогнат да се заштитат од штетните ефекти на слободните радикали.* . Црешите се природен извор на фенолни соединенија, вклучувајќи антоцијани (одговорни за црвената кожа и бојата на месото), катехини, хлорогена киселина, флавонол гликозиди и мелатонин. Промовирајте здрав воспалителен одговор.* . Поддржете го обновувањето на мускулите после вежбање.*.


Карактеристики на понудата

Слични понуди