• Најдобра цена
  • Неодамнешно
YTZ10S Литиум Замена Батерија компатибилен Со Јуаса cbr1000rr Мотоцикл

YTZ10S Литиум Замена Батерија компатибилен Со Јуаса cbr1000rr Мотоцикл

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно

Моќен Макс литиум Железо фосфат (Li Fe PO4) батериите за стартување на моторот се дизајнирани да ги заменат Поплавените, agm и гел-клеточните оловни киселински батерии во апликации За Електрични Спортови како што се мотоцикли, Атв, cr занаети со вода, косилки за трева, комунални возила, скутери и велосипеди за нечистотија. До 80% полесни Од Еквивалентот На Оловна Киселина. 5x Животниот Век На Батеријата Со Оловна Киселина. 2000+ Длабоки Циклуси на 80% Длабочина на Празнење. Вклучени се растојанија од пена за да одговараат на кутии за батерии со повеќе големини. Литиумските Батерии не сулфат. Внимание - погрижете се да користите само компатибилен литиумски полнач за оваа батерија и цврсто зашрафете ги терминалите. Имањето лабави терминали ќе предизвика акумулација на топлина што ќе резултира со оштетување на батеријата. Спецификации : . Напон : 12,8 Волти. Ладно Чудење Засилувачи : 225. Чудак Засилувачи : 150. Ват Хрс : 64. Терминал : Навртка и Завртка. Запечатени Еквивалентни Засилувачи На Оловна Киселина : 8.6 Ах. Димензии Случај : . Тежина : 2,86 фунти. YTZ10 S-LIFEPO4 Е 12v 225 Ладно Чудење Засилувачи (CCA) Литиум Железо Фосфатна Батерија. Димензии на случајот : ; Поларитет : Негативен Десно, Позитивен Лево; Тежина : 2,86 фунти. Безбедно, Без Течност. Одговара на сите кутии за батерии користејќи затворени блокови од пена. Погрижете се да користите само компатибилен литиумски полнач. Имањето лабави терминали ќе предизвика акумулација на топлина што ќе резултира со оштетување на батеријата. До 80 проценти полесен и 5 ПАТИ поголем животен век на еквивалент на оловна киселина со 2000+ длабоки циклуси на 80 проценти длабочина на празнење. Поддржан од 30 дневна политика за наплата и целосна 1 година гаранција.


Карактеристики на понудата

Слични понуди