• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Титаниум Кеј Волфрам Карбид Ласерски Врежан Келтски Удобност Одговара На Менс Свадба Бенд Прстен Сз 9.0

Титаниум Кеј Волфрам Карбид Ласерски Врежан Келтски Удобност Одговара На Менс Свадба Бенд Прстен Сз 9.0

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Примарната придобивка од прстените од волфрам карбид е неговата отпорност на гребење. Имајќи цврстина од 9 во мохсовата скала, тоа е практично доказ за гребење при нормално секојдневно носење. Дијамантот е единствениот скапоцен камен кој има цврстина од 10. Нашите прстени од волфрам карбид се направени со користење на никел како врзивно средство, така што тие не содржат кобалт и нема да предизвикаат алергиска реакција на вашата кожа. Сите наши волфрамски прстени се направени верни на големината и имаат удобен дизајн. Ве молиме имајте предвид дека прстените од волфрам карбид не се променливи поради екстремната цврстина и високата точка на топење. Нашите волфрамски прстени се направени од највисок квалитет волфрам карбид, ние не произведуваме прстени од рециклирани материјали. Сите наши прстени доаѓаат со доживотна гаранција против дефекти во изработката. Прстените од волфрам карбид имаат вооружена метална боја, која е темно сива боја во споредба со белото злато или платинестите прстени. 8ММ во ширина. Цврст волфрам карбид. Никогаш не оцрнувајте. Екстремно висока отпорност на гребење. Хипоалергично. Удобност Одговара Дизајн.


Карактеристики на понудата

Слични понуди