• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Дорман Лиценца Плоча Светилка Објектив За Специфични Форд Модели Одговара изберете: 1994-ФОРД МУСТАНГОТ

Дорман Лиценца Плоча Светилка Објектив За Специфични Форд Модели Одговара изберете: 1994-ФОРД МУСТАНГОТ

 
DEN 1023.20

Количина на стоки
Достапно

Облачна, испукана или недостасува светлосна леќа на регистарската табличка? Оваа директна замена одговара на вклопувањето и изгледот на оригиналната леќа за да се врати правилната функција на светлината и да се запечати влагата и нечистотијата што можат да доведат до електричен дефект. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - оваа светлосна леќа на регистарската табличка одговара на оригиналниот дел на одредени години на возилото, марки и модели. Издржлива конструкција-изработена од квалитетни материјали за да обезбеди соодветно осветлување и запечатување на загадувачите. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој дел претрпе пробно тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Мустангот : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998.


Карактеристики на понудата

Слични понуди