• Најдобра цена
  • Неодамнешно
- Тоа Визија Софтбол Вата ШЛЕМ ПРО

- Тоа Визија Софтбол Вата ШЛЕМ ПРО

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Ништо не треба да ве задржува. Не се плаши. Не се сомневам. Не противници. И дефинитивно не вашата опрема за софтбол. Со шлемови за софтбол РИП-ит, ништо не доаѓа помеѓу вас и вашиот најдобар ат-лилјак. Затоа, чекор до плочата и замав со непоколеблива доверба. Придобивки од производот : СЕИ сертифициран за исполнување на стандардот NOCSAE. Подобра видливост. Пошироко видно поле и подобар периферен вид од кој било друг шлем со брз чекор. Елиминира отсјај. Технолошкиот Слој за затемнување во решетките ги елиминира отсјаците што го одвлекуваат вниманието. Отстранување на влага. Завитканата подлога управува со влага и ја намалува иритацијата. Ултра лесен. Дизајниран да ја намали тежината без да ја жртвува силата. Удобно вклопување. Двослојната подлога додава заштита и удобност што одговара на формата. Технологија за ладење. 21 стратешки поставени отвори за воздух ве одржуваат ладни. SEI сертифициран за исполнување на nocsae стандард. Подобра видливост. Пошироко видно поле и подобар периферен вид од кој било друг шлем со брз чекор. Елиминира отсјај. Технолошкиот Слој за затемнување во решетките ги елиминира отсјаците што го одвлекуваат вниманието. Отстранување на влага. Завитканата подлога управува со влага и ја намалува иритацијата. Ултра лесен. Дизајниран да ја намали тежината без да ја жртвува силата.


Карактеристики на понудата

Слични понуди