• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Жолта Врата Ајде Да Се Тркаламе, Шумски Пријатели Ролки, Сет од 6

Жолта Врата Ајде Да Се Тркаламе, Шумски Пријатели Ролки, Сет од 6

 
DEN 303.84

Количина на стоки
Достапно

Жолта Врата Ајде Да Се Тркаламе, Шумски Пријатели Ролки, Сет од 6 |овие генијални ролки ќе го подобрат разбирањето на нашиот природен свет и ќе ги инспирираат децата да поставуваат прашања и да раскажуваат приказни. Едноставно притиснете и се тркалаат во игра тесто или глина и печат со суштества да се направи прекрасен шумски сцени. Пребројте ги зајаците во дупката, скријте ја верверицата во стеблото на дрвото и раскажете прекрасни шумски приказни! Развијте фина контрола на моторот : Децата можат да експериментираат користејќи различни количини на притисок и тркалање на различни начини – далеку, кон и преку нивната средна линија на телото. Комплетот ги вклучува следните шумски животни и нивните живеалишта : птица и дрво, лилјак и дрво, молец и папрат, верверица и стебло на дрвја, полжав и лисја, зајак и дупка. Направен од нашата издржлива мешавина од камен, секој сет содржи шест ролки (секој со димензии приближно 3 " х 1-1/4") и лесно се чистат. Безбедно за возраст од 2+години. Жолта Врата Ајде Да Се Тркаламе, Шумски Пријатели Ролки, Сет од 6 : Овие генијални ролки ќе го подобрат разбирањето на нашиот природен свет и ќе ги инспирираат децата да поставуваат прашања и да раскажуваат приказни. Едноставно притиснете и се тркалаат во игра тесто или глина и печат со суштества да се направи прекрасен шумски сцени. Пребројте ги зајаците во дупката, скријте ја верверицата во стеблото на дрвото и раскажете прекрасни шумски приказни!.


Карактеристики на понудата

Слични понуди