• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Бренд Нубијан-Во Бога Веруваме-Винил

Бренд Нубијан-Во Бога Веруваме-Винил

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Со заминување На Гранд Пубас кратко време по издавањето на групите деби целосна должина, Бренд Нубијан како трио не беше повеќе. Гранд Пуба продолжи како соло уметник додека Лорд Јамамар и Садат Х (поранешен Дерек) го задржаа Името На Брендот нубијан и го објавија неверојатното следење Во Бога Веруваме. Албумот брзо го замолчи секој што се сомневаше дека ќе може да го следи својот деби класик со друга класика како што го направи токму тоа. Цитат; Алах У Акбаркот; ги започнува работите и беше јасен знак дека тие се вратија во бизнисот на многу реален начин. Песни Како цитат;Поминете Го Гаткот; И цитат;Постојан Чизми; покажете го стилот без глупости што се очекуваше Од Нубијците, додека цитирам; Сакај ме Или Остави Ме Сам; изненадени сите со тоа колку совршено ја помешаа темата за жената и врските, без да биде луто. Цитат; Црна Ѕвезда Lonequot;, quot; Патување Jamquot; и quot;Не Е Мистериозен; сите го заокружуваат албумот и се совршена мешавина на најсовремена продукција и пет проценти предмет што групата е позната како застапник. Албумите класичен сингл, дијамант Д произведени "Панкерите Скокаат Нагоре за Да Го Победат"; беше пресекот што навистина запали оган под колективниот заден дел на хип хопс. Албумската верзија на песната помина напорно, но ремиксот се искористи во музичкото видео-потврди дека Овој Бренд нубијан е тука да остане. Во Бога Веруваме (Винил).


Карактеристики на понудата

Слични понуди