• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Епл Часовник Серија 2, Алуминиумски Случај со Бенд

Епл Часовник Серија 2, Алуминиумски Случај со Бенд

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Останете поврзани со стил Со Серијата Apple Watch Од 38 мм 2, која доаѓа со алуминиумска кутија и Спортски Бенд. Дизајниран за корисници кои ја бараат следната генерација на поврзување, Часовникот На Apple ги поместува апликациите и функциите на вашиот i Phone на вашиот зглоб, за да можете да направите повеќе додека го оставате телефонот во џеб.Apple Watch се поврзува со вашиот i Phone преку Bluetooth 4.0 и прикажува известувања, апликации и многу повеќе на неговиот дисплеј 1.5". Исто така, може да се поврзе директно на Интернет благодарение на 802.11 b/g/n Wi-Fi. Внатрешната батерија трае до 18 часа нормална употреба и се полни со вклучен индуктивен магнетски полнач. Клучни Карактеристики и Придобивки : S2 двојадрен процесор. Вграден ГПС. Отпорен на вода 50 метри. Јон-х стакло. 2x посветла OLED ретина дисплеј со сила допир (1000 гниди). Керамички грб. Дигитална круна. Сензор за отчукувањата на срцето, акцелерометар и жироскоп. Сензор за амбиентална светлина. Директен звучник за пожар и микрофон. Wi-fi (802.11 b/g/n 2.4 GHz). Bluetooth 4.0. Долготрајно траење на батеријата. часовници 3.


Карактеристики на понудата

Слични понуди