• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Термо Тек Термо Штит; во. фт. Ролна;

Термо Тек Термо Штит; во. фт. Ролна;

 
DEN 4476.64

Количина на стоки
Достапно

Оваа мисија е горивото што не тера да продолжиме да создаваме и развиваме најдобри можни решенија. Апликациите за производите На Термо Тек се бесконечни. Со нашата обемна програма за тестирање, секој продаден производ е со највисок квалитет.) : 600 (50 стапки. Термо-Штитот се користи во апликации каде што е тешко или не е практично да се исклучи едниот крај на цревото или жицата. Во моментов, нашите производи се користат во секоја форма на моторни спортови, вклучувајќи НАСКАР, НХРА, ИХРА, Овална Патека и Теренски трки. Ние произведуваме над 130 производи кои или ја контролираат дисипацијата на топлина или ја рефлектираат топлината подалеку од делови и компоненти во неограничен број потенцијални намени.Композитната градежна лента поддржана од лепило лесно може да се завитка околу цревото или жицата за да се направи чист, професионален изглед и да се заштитат деловите од над 90 проценти од зрачната топлина до 2000 степени до височини од 1987 Година, Термо Тек е горд што им нуди на клиентите најнова технологија за изолација на издувните гасови и заштита од топлина.) Ширина (во.) : 2 материјал : Композитмакс Температурен Рејтинг : 2000 Степени Карактеристики : Спречува Заклучување На Пареата Лесно Да се Нанесува Одлично За Црева и Жици Ја Рефлектира Зрачната Топлина до 2000 Степени Термо-Штитот ги штити цревата и жиците од зрачна топлина. Термотехнички Производи. Целта на термо Тец е да ги надмине очекувањата на нашите клиенти во решавањето на постојано притискачката деструктивна природа на издувната топлина.Топлински Штиттермо Штиттермо Штит; 2 во. Термо Тек е исто така вклучен во Воена, ОЕМ индустриска, Авионска, Морска И Мотоциклистичка Индустрија за да именува само неколку. Ролна;СПЕЦИФИКАЦИИ : Вкупна Должина (во. НЕ ЗА УПОТРЕБА НА ИЗДУВНИТЕ ГАСОВИ.


Карактеристики на понудата

Слични понуди