• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Магнафлоу-Каталитички Конвертор

Магнафлоу-Каталитички Конвертор

 
DEN 13488.00

Количина на стоки
Достапно

Оем Одделение Од Нерѓосувачки Челик Издувен Колектор Со Интегриран Катализатор (51160) Од Магнафлоу. Позиција : Совозачка Страна. Примарен Дијаметар На Цевката : 1.5". Колектор Излез Дијаметар : 2". Боја : Сребрена. Облога На Заглавието : Необложена. Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор е дел од склопот на заглавието/колекторот на издувните гасови и директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување Со Заглавие е достапен Во Конфигурациите Пред ОБД II и OBD II. Магнафлоу е специјализиран за супериорен катализатор и технологија за издувни гасови и ги помина изминатите 30+ години заработувајќи ја својата репутација како лидер на глобалниот пазар. Американските инженерски И произведени, Катализатори На Магнафлоу комбинираат ефикасен индустриски дизајн за да произведат производ што ги надминува, наместо да ги исполнува, највисоките стандарди за перформанси и ефикасност на производот во индустријата. Магнафлоу користи керамички супстрат. ЕО# Д-193-137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Каталитички Конвертор.


Карактеристики на понудата

Слични понуди