• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Примарно Злато Каратно Жолто Злато Гранат Висат Пост Обетки

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Гранат Висат Пост Обетки

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

Покажете го вашиот гламурозен стил со овие модерни и стилски гранат обесени обетки во 14 каратно жолто злато. Впечатливи црвени гранати во облик на круша суспендираат покрај скапоцените камења во облик на гранат во форма на багета што го претставуваат месецот на раѓање во јануари за луксузен дизајн. Овие обетки се прицврстени со затворачи за објавување и туркање назад, а скапоцените камења тежат 3,54 cttw.Метална Тежина : 1.19 Gramsjewelly Тип : Fineearing Тип : Скапоцен Камен Висат Обеткипол : женски затворање : Триење Пост и Притисни Back Metal : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Жолтадимензии : 16mm x 5mm Solid Gemstone Детали : Тип : Garnet Birthstone Месец : Јануари Боја : Црвен Облик : Круша, багетизирајте : 7мм х 5мм, 1, 5х2, 5х3, 5ммвежина : 3,54 Cttwquantity : 2, 2 Поставување Накит : Предност Вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел Лак, Совршена за Чување или давање подароци.Земја На Потекло : Индија 14 Каратно Жолто Злато, Цврсто, Пост И Туркање Назад, Скапоцен Камен.


Карактеристики на понудата

Слични понуди