• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Лолои Втори Хале Цветни Традиционални Површина Килим, Оф-Бело, 2'.3 3'.9

Лолои Втори Хале Цветни Традиционални Површина Килим, Оф-Бело, 2'.3 3'.9

 
DEN 1399.52

Количина на стоки
Достапно

Колекцијата Хале содржи закачени килими стручно изработени од 100% куп волна Во Индија. Оваа колекција во традиционален стил нуди безвременски дизајни со дополнителен елемент на димензионалност со мешавина од високи и ниски купови. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом. Направено од : 100% Волна Куп. Висина На Купот : 0,5". Традиционално. Произведено Во : Индија. Исчистете ги истурите веднаш со размачкување со чист, бел сув сунѓер или крпа. Се препорачува професионално чистење. Соодветна подлога за тепих се препорачува на сите површини за да се спречи лизгање, да се додаде перница и да се подобри издржливоста. Очекувајте пролевање. Редовно вакуумирајте. За правосмукалка, користете правосмукалка без лента за тепање или онаа каде што можете да ја поставите лентата на највисоката поставка на купот. Ако вашиот вакуум има променливи поставки за напојување, поставете на ниско ниво. Вакуумирајте ја целата должина на тепихот, свртете и повторете на следната област, наместо движење напред и назад.


Карактеристики на понудата

Слични понуди