• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Casio EQS-900CL - 1avcr Градба Машки Хронографски Часовник Со Црн Ремен На Соларна Енергија

Casio EQS-900CL - 1avcr Градба Машки Хронографски Часовник Со Црн Ремен На Соларна Енергија

 
DEN 687.84

Количина на стоки
Достапно

Овој модел е најновите хронографи на соларна енергија од ПОСТАВАТА ЗА ГРАДБА со високи перформанси. Спортските дизајни на овој часовник за концепт на мотоспорт е создаден со употреба на јаглеродни влакна, суштински материјал за апликации за тркачки автомобили, за нивните лица. Соларна ќелија се користи за производство на електрична енергија од светлина, која се користи за полнење на батеријата. Ова ја елиминира секоја потреба да се грижите дали батеријата одеднаш ќе умре, се додека е достапна светлина. Целосното полнење обезбедува доволно енергија за околу пет месеци работа, дури и ако нема изложеност на светлина. Иако часовникот на соларна енергија обично бара транспарентно лице за да дозволи светлината да стигне до сончевата ќелија, лицето на EQS-900 е направено од нетранспарентни јаглеродни влакна. Сепак, технологијата за оригинален дизајн НА КАСИО овозможува да се постигне соларно полнење користејќи ја светлината што минува низ трите мали бирања на лицето на часовникот. 48мм Црно Куќиште Од Нерѓосувачки Челик / Црна Кожна Лента / Бирање Со Соларна Енергија / Црно Јаглеродни Влакна / Прозрачни Раце / Хронограф / Индикатор За Батерија / Прозорец За Датум / Минерален Кристал / Јапонско Кварцно Движење / Заклучување На Завртки Од Нерѓосувачки Челик Назад / Вода Отпорна на 100 Метри.


Карактеристики на понудата

Слични понуди