• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Линдт Создавање Десерт, 14. оз

Линдт Создавање Десерт, 14. оз

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно

Од Линдт Мајстор Чоколади, Линдт Создавање Десерт карактеристики 21 пралини инспириран од класичен десерт рецепти : фондан чоколадо, карамел еклер, меренга, крем бруле, чоколадо брауни, милфеј и тирамису. Забелешка : Бидејќи оваа ставка е чувствителна на температура, препорачуваме да ја испорачате со Брза Испорака (2 до 3 работни дена) или Брза Испорака (1 работен ден). Линдт Создавање Десерт : фондан чоколадо, карамел еклер, меренга, крем брули, чоколадо брауни, милфеј и тирамису. Стручно изработени Со најдобрите состојки Од Мајсторот Чоколади Во Линдт. Прави одличен подарок. идеален за давање подароци или лекување. обезбедува уникатно искуство со чоколадо. содржи млеко, соја; може да има кикирики/ореви од дрво. 14х1х10 " Ч; 14,1 мл. картонска кутија.


Карактеристики на понудата

Слични понуди