• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Традиционални Лекови Чај, Органски Тулси Со Ѓумбир, Кесички Чај, Брои

Традиционални Лекови Чај, Органски Тулси Со Ѓумбир, Кесички Чај, Брои

 
DEN 231.84

Количина на стоки
Достапно

Традиционални Лекови Чај, Органски Тулси Со Ѓумбир, Билни Кесички Чај, 16 Брои. Античка билка за модерното време, тулси е позната како "светиот босилек" и по својата способност да му помогне на телото да се прилагоди на стресот. Некои од нашите омилени тулси доаѓаат од сончевите Полиња Во Индија, кои ги мешаме со ѓумбир за неговите дигестивни придобивки.* Негување и живописно, оваа нежна мешавина е секојдневен благослов. Од поле до чаша, се грижиме нашите чаеви да ги испорачаат придобивките од овие неверојатни растенија. За да испорачаме постојано висококвалитетни чаеви, ние извориме органски одгледувани или органски диви собрани билки од етички трговски партнерства, барајќи лековити растенија. Само мал дел од светското снабдување со билки ги исполнува нашите висококвалитетни стандарди. Билна Моќ : Поддржува здрав одговор на стресот. Вкус : Нежен, цветен и земјен со допир на зачин. УСДА Сертифициран Органски, Не-Гмо Потврден, Кошер, Без Кофеин, Компостибилни Кесички Чај, билкар-формулиран. Одржливост : Прва фабрика за чај со соларна енергија и ВИСТИНСКИ нула Отпад во САД. Како Сертифициран б-корп, ние даваме приоритет и го мериме нашето еколошко, социјално и економско влијание. 1 картон кој содржи 16 поединечно завиткани кесички чај.


Карактеристики на понудата

Слични понуди