• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Ориентален Мебел Фт Високи Златни Кранови Екран, 16 W 72 H, декоративен предмет, ориентален дизајн, секоја пригода, секоја просторија

Ориентален Мебел Фт Високи Златни Кранови Екран, 16 W 72 H, декоративен предмет, ориентален дизајн, секоја пригода, секоја просторија

 
DEN 1759.84

Количина на стоки
Достапно

Овој прекрасен Екран На Златни Кранови е неверојатен пример за древна Ориентална уметност. Изграден од цврсто дрво од брест, тој е позлатен со автентичен златен лист и поединечно рачно насликан со кранови во градината. Кинескиот Кран Со Црвена круна е примарен симбол на долговечноста Во Кинеската култура поради нивниот исклучително долг животен век (50 до 60 години). Таа е прикажана овде во рамките на традиционалната пејзажна сцена на позадина од златни листови. Благодатните лакови на панелите ја прават оваа прекрасна фокусна точка за секоја просторија. 6 ' Високи Златни Кранови Екран : Елегантен ориентален преклопен екран. Позлатен со златен лист. Поединечно рачно насликани ? број 2 се исти. Боја : златен лист. Материјал : дрво.


Карактеристики на понудата

Слични понуди