• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Собрание На Странични Фарови На Патници дорман за Специфични Модели На Доџ Одговара изберете: 2005-ДОЏ МАГНУМ

Собрание На Странични Фарови На Патници дорман за Специфични Модели На Доџ Одговара изберете: 2005-ДОЏ МАГНУМ

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно

Треба ново собрание на фаровите што изгледа, се вклопува и врши како оригиналот, за помалку од враќање во застапништвото? Овој заменски фар беше обратно дизајниран за да одговара на фаровите на акциите на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Беспрекорна замена - ова склопување на фаровите беше специјално дизајнирано да изгледа и функционира како оригиналниот фар на одредени возила. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Издржливи материјали-цврста пластика штити од временските услови и условите на патот. Лесна инсталација-изградена за да одговара на точните оригинални димензии за правилно вклопување. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 2005-2006 ДОЏ МАГНУМ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.


Карактеристики на понудата

Слични понуди