• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Мелење Акции Замена На Нафта Пумпа Екран Одговара изберете: 1994-ШЕВРОЛЕТ С КАМИОН, 1994 - ШЕВРОЛЕТ БЛЕЈЗЕР

Мелење Акции Замена На Нафта Пумпа Екран Одговара изберете: 1994-ШЕВРОЛЕТ С КАМИОН, 1994 - ШЕВРОЛЕТ БЛЕЈЗЕР

 
DEN 83.52

Количина на стоки
Достапно

Новото Склопување на цевката/екранот за масло за Мелење обезбедува масло за подмачкување, како и заштита за вашата пумпа за масло од материјали што се наоѓаат во системот за снабдување со моторно масло. Контаминира внесете го вашиот систем за масло преку опрема за мотори, продолжено време помеѓу промените на маслото и другите внатрешни извори на моторот. Овие контаминати можат да го попречат правилниот проток на масло и функциите на пружината под притисок што резултира со оштетување и/или откажување на моторот. Мелинг сугерира дека новата правилно инсталирана цевка/екран за подигање на пумпата за масло е дел од секоја инсталација на пумпата за масло. Неколку апликации за мелење пумпа за масло се нудат со вклучен екран за масло. Произведени од висококвалитетни издржливи материјали за долго абење. Прецизното инженерство го штити моторот од нечистотија и загадувачи. Дизајниран за долговечни и безгрижни перформанси. Ги исполнува или надминува оригиналните спецификации на опремата. Прирабнички Крај : Не. Заптивка Или Печат Вклучени : Не. Вклучен Хардвер За Монтирање : Не. Материјал На Екранот : Галванизиран Челик. Цевка Во Дијаметар : 0.60 Во. Цевка Материјал : Галванизиран Челик. Форма На Цевка : Директно.


Карактеристики на понудата

Слични понуди