• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Нексен Вингвард Мраз Плус Зима 215 50Р 95ТХЛ Патничка Гума

Нексен Вингвард Мраз Плус Зима 215 50Р 95ТХЛ Патничка Гума

 
DEN 2048.00

Количина на стоки
Достапно

Мразот нексен Вингвард Плус 215/50Р17 95 T XLOVERVIEWNexen Winguard Ice Плус е нордиска зимска гума без навртки која е изградена за употреба на патнички автомобили. Мразот Вингвард плус има двоен дизајн Во Форма На V кој ги подобрува перформансите на стисокот и сопирањето и четири главни жлебови кои го исцедуваат снегот, кашеста маса и водата подалеку од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање. Дополнително, Мразот Вингвард Плус користи и вкочанети раменици за подобра издржливост. Дизајниран за употреба на купеа, седани, Џипови, Теренци и мини комбиња во зимски временски услови. Поддржана Од Вкупната Гаранција За Покривање На Нексен, која вклучува 36 Месеци Помош На Патот. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани за употреба во тешки зимски временски услови. Изграден со двојни Блокови на шарите во Форма На V кои го подобруваат држењето и перформансите на сопирањето. Четири широки жлебови работат со два мали полу-жлебови за да ја исцедат водата, кашеста маса и снегот од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање во влажно време. Дизајниран со вкочанети раменици кои ја зголемуваат силата и издржливоста. Дизајнот НА 3д блок спречува абнормално абење за подолг век на траење.


Карактеристики на понудата

Слични понуди