• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Хилман Група 5 8 Топло Натопи Галванизиран Челик Тој Болт

Хилман Група 5 8 Топло Натопи Галванизиран Челик Тој Болт

 
DEN 639.84

Количина на стоки
Достапно

Хексадецималните завртки се машински завртки кои се дизајнирани да ги прилепуваат материјалите што се соочуваат за да спречат движење на смолкнување, специјално за употреба во дрво до дрво, дрво до метал или метал до метални апликации. Поцинкувани, шестоаголни завртки од 2 степен се отпорни на корозија. Задолжително претходно дупчете ги сите дупки и користете подлошки и навртки кои се со слична оценка и завршница. МУЛТИ-МАТЕРИЈАЛНА ФУНКЦИЈА : Дизајниран За прицврстување на дрво лице на дрво или метал. ДЕЛУМНО НАВОЈНО СТЕБЛО : овозможува посилно држење помеѓу предметите и помалку движење на смолкнување. ИЗРАБОТЕНО СО ЧЕЛИК ОД СТЕПЕН 2 : Соодветно За најопшта употреба (совпаѓање со подлошки и навртки од одделение 2). ПРЕПОРАЧАНО ПРЕТХОДНО ДУПЧЕЊЕ : за инсталација, дупчете дупка во материјалот што одговара на дијаметарот на завртката. ЗАВРШНИЦА ОТПОРНА на 'рѓа : Галванизираната завршница нуди најдобра заштита во класата од' рѓа. Еден (1) Ц-Пак по единица што може да се продаде.


Карактеристики на понудата

Слични понуди