• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Повеќебоен Слатководен Бисерен Ѓердан За Жени, Сребрен Сребрен Ред 18

Повеќебоен Слатководен Бисерен Ѓердан За Жени, Сребрен Сребрен Ред 18

 
DEN 719.84

Количина на стоки
Достапно

Со векови, бисерите се симбол на убавина и чистота. Денес тие се сметаат и за класични и за современи, кои доаѓаат во многу помодерни стилови од традиционалното влакно на бисери на вашата мајка. Слатководните бисери се одгледуваат во специјални бисерни фарми. Мекотелите се одгледуваат додека не станат доволно возрасни за да го прифатат јадрото на бисерната мушка. Преку деликатна хируршка процедура, техничарот ја имплантира мушката, потоа мекотелите се враќаат во водата и се грижат додека се формира бисерот. не сите произведуваат бисер, а не сите произведени бисери се квалитетни. Над 10.000 бисери може да се сортираат пред да се состави 16-инчен единечен прамен од убаво усогласени бисери. Мулти-Боја Слатководни Бисер Ѓердан За Жени.


Карактеристики на понудата

Слични понуди