• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Бети Крокер Цимет Тост Криза Кафе Торта Микс, 14. оз

Бети Крокер Цимет Тост Криза Кафе Торта Микс, 14. оз

 
DEN 29.44

Количина на стоки
Достапно

Тост Од цимет Крцкање торта сигурно ќе му угоди на целото семејство! Направено со Цинадуст и совршено за забавно и вкусно уживање! Мешавината За Торта бети Крокер ви помага да направите вкусно свежо од тортата во рерна што секој ќе ја сака. Оди од сад во рерна за неколку минути за тоа домашно искуство со печена торта. Пробајте ја и нашата Торта Со Цинадуста, колачиња и замрзнување. МЕШАВИНА ОД ТОРТА ЗА КАФЕ : не ви треба секогаш сад за да крцкате во вашите омилени житарки со синадуста; Мешавината За Кафе Со Тост Од Цимет Е преполна со епски вкус На Цинадуст и вклучува прелив од штрајзел. ЛЕСНО ПЕЧЕЊЕ : ОД кутијата до рерната за неколку минути; Едноставно додадете вода, масло и јајца во смесата, проследено со вклучениот прелив од штрајзел. Измешајте и Печете. Вкусна торта за кафе е оддалечена само неколку чекори. ОМИЛЕН ВО СЕМЕЈСТВОТО : совршен додаток на вашиот појадок, ова забавно уживање е преполно со епски вкус На Цинадуст и сигурно ќе му угоди на целото семејство. ДОМАШЕН ВКУС : Црвената Лажица е моето ветување за одличен вкус, квалитет и погодност; ова е производ во кој вие и вашето семејство ќе уживате, гарантирам - Бети Крокер. СОДРЖИ : 14,8 мл. КУТИЈА БЛУЗИ за ОБРАЗОВАНИЕ : Горди за поддршка на училиштата и наставниците како официјален производ за учество.


Карактеристики на понудата

Слични понуди