• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Супериорен Викинг Геометриски Затворен Тркач Област Килим, Чоколадо, 2 '7 8'

Супериорен Викинг Геометриски Затворен Тркач Област Килим, Чоколадо, 2 '7 8'

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Завршете го изгледот на секоја просторија со задебелен и драматичен дизајн На Тепихот Во Затворен Простор Дивен Од Супериорен. Модерната и елегантна геометриска шема на решетки ќе ги истакне вашите подови од плочки или дрвени предмети додека без напор ќе се координира со секој современ или преоден ентериер. Изработен од врвни Полипропиленски влакна од 100 проценти, овој килим може да се справи со најпрометните простории во вашиот дом, додека останува пријатен под нозете. Дебелината на килимот од 0,31 инчи лесно се чисти, лесно може да се вклопи под повеќето врати и им овозможува на столовите што седат на врвот на овој килим лесно да се лизгаат. Завршен со добро изработена подлога од јута, овој килим е долготрајна и издржлива опција за домови со деца и домашни миленици. Изберете од асортиман на правоаголни, квадратни и тркалезни големини. Изработен од 100% Полипропилен со цврста подлога од јута. Цврста конструкција со моќност. Геометриска шема на решетката. Стилот на тепих во областа е Модерен, Преоден или Традиционален. Совршен за области со голем сообраќај како дневни соби, трпезарии и влезови. 0.31" килим дебелина. Килим лесно може да се вклопи под повеќето врати. Сертификација : овој производ ги исполнува потребните критериуми за да биде сертифициран ОЕКО-ТЕКС. Ткаенините и текстилот што ги исполнуваат стандардите ОЕКО-ТЕКС се ослободени од штетни хемикалии и супстанции. Грижа : редовно Вакуумирајте и чистете на самото место. Тепих рампа препорачува (се продава одделно) за да се спречи лизгање. Тепихот е антистатички, отпорен на пожар, отпорен на молци и хидрофобен.


Карактеристики на понудата

Слични понуди