• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Касмир Јута Килим 5'7'

Касмир Јута Килим 5'7'

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно

Кремастите беж и земјените златни влакна носат класичен стил во вашиот дом со овој бескрајно практичен, 100% природен тепих од областа на јута. Овој килим е природно отпорен на влага и тешко абење. Ставете го самоуверено во трпезарии, дневни соби или влезови за ефективна заштита на подот што никогаш не го губи својот сјај. Спојувајќи ги еколошките техники со етичките работнички практики, овој килим е рачно ткаен од стручни занаетчии во Индија. Секое парче претставува богата културна историја на традиционалните техники на ткаење кои се користат со векови. Разноврсен, безвременски стилски и исклучително издржлив, овој килим ќе остане со вас со години додека се развива вашиот стил. Изработени од 100% Јута; Рачен Простор-Ткаен; Изработен од природни влакна; влакната Од Јута имаат антистатички, изолациски и регулирачки својства за да ја направат вашата соба поудобна; Овој килим е сертифициран За Добра Ткаење, што значи вие?не само што го прави светот поубав со купување занаетчиски производ ? ти?повторно го прави светот подобар помагајќи да се стави крај на детскиот труд и да се поддржат фер работни услови.


Карактеристики на понудата

Слични понуди