• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Брота Линч Обесени-Сезона На Да Болест-Винил

Брота Линч Обесени-Сезона На Да Болест-Винил

 
DEN 576.00

Количина на стоки
Достапно

Ова Ограничено специјално издание 2lp сет е ново ремастерирано од добитникот На Греми Наградата, Бред Блеквуд. Двојната порта јакна содржи два албума. Едната Проѕирна Жолта,а другата Проѕирна Портокалова.Брота Линч Хунг (кевин Ман) ја сними И измеша Сезоната на албумот Да Сикнес во 1994 година. Објавен е во 1995 година. Албумот е посветен На Раперот П-Бол, братучед На Ман, кој беше убиен околу времето на создавањето на албумот. Песната "Алкохол Сик" допира теми за справување со неговата смрт и одмазда. Персоналот на албумот вклучува Брота Линч Хунг, Г-Дин Доктор, Рон Фостер, Х-Рација, Зиг Загг, Зои, Сикс, Хист и Бејб Рег. Ман изјави дека самиот го продуцирал, измешал и совладал целиот албум, кој до ден-денес е единствениот албум во кој го направил тоа.Песна Огласидиск : 1-Страна А1. Куш Брејк2. Siccmade3. Мртов Човек4. Почивај Во Моча5. Земи Го Да Бејби6. Враќање На Да Бејбидиск : 1-Страна Б7. Лок 2 Да Брејн8. Знак Ball9. Алкохол Sicc Disc : 2-Страна А10. 40 Пауза 11. Гангста Срање12. Длабоко Во 13. Мртов Човек Одење14. 781 Редрум Диск : 2-Страна Б15. Сезона На Да Болест16. Добредојдовте 2 Вашата Смрт17. Вистински Брави 18. Вдишете Со Da Ѓаволот Brotha Линч Обесени-Сезона На Да Болест (2lp/Портокалова И Жолта Проѕирен Винил) - Винил Издавачката Куќа : Универзална Музика. Музички Жанр : Поп.


Карактеристики на понудата

Слични понуди