• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Вагнер Термокиет Кк Керамички Диск Кочница Рампа Сет Одговара изберете: 2011-ХОНДА АКОРД ЕКСЛ, 2011-АКУРА ТСХ

Вагнер Термокиет Кк Керамички Диск Кочница Рампа Сет Одговара изберете: 2011-ХОНДА АКОРД ЕКСЛ, 2011-АКУРА ТСХ

 
DEN 1146.40

Количина на стоки
Достапно

Вагнер ТК влошките за сопирачките имаат формулација на триење со нула бакар и единствена интегрално Обликувана технологија За Изолатор (ИМИ) за потивко работење. ПОТИВКО РАБОТЕЊЕ дизајнот специфичен за Апликацијата и уникатното триење во форма на ласер ја шират топлината, звукот и вибрациите за да ги намалат можностите за бучава. ДОЛГ ЖИВОТ супериорниот дизајн на формулацијата ја троши топлината за долготрајни перформанси на триење и намалено избледување на сопирачките. ПОЧИСТИ ТРКАЛА комерцијалната формулација обезбедува супериорни перформанси на сопирање и намалено абење на роторот, помагајќи да се намали прашината на сопирачките. ЕДНОДЕЛЕН ДИЗАЈН ИМИ технологијата интегрира материјал за триење, потпорна плоча и изолатор во подлогата за сопирачките за избрани апликации. ВКЛУЧЕН Хардвер премиум хардвер од нерѓосувачки челик вклучен за избрани апликации. СЕОПФАТНА ПОКРИЕНОСТ влошки За Сопирачките достапни за повеќето возила на патот. НУЛТА БАКАРНА ФОРМУЛАЦИЈА Карактеристики вагнер ОЕ25 формулација на триење со нула бакар. Одговара Изберете : 2011-2012 ХОНДА СПОГОДБА ЕКСЛ 2011-2014 АКУРА TSX и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.


Карактеристики на понудата

Слични понуди