• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Типтон Ултра Јаг

Типтон Ултра Јаг

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Земете модерен растворувач за дупчење и испрскајте го на месинг за чистење јаг. Течноста ќе стане сина додека капе од јагот што работи толку брзо, почнува да го раствора вашиот јаг за чистење пред вашите очи! Ако ја следите конвенционалната мудрост исчистете додека не добиете јасна лепенка во која можеби ќе бидете долга ноќ. Tiptons Ultra Jag се одликува со технологија во очекување на патент што ја покрива површината на традиционалниот јаг од типот на притискање со материјал отпорен на растворувач, спречувајќи ги агресивните модерни растворувачи да создаваат лажно сини дамки кои вообичаено укажуваат на бакарно валкање. Кога користите Ултра Јагови, ќе добиете подобри, побрзи резултати за чистење бидејќи ќе знаете дека добивате сини дамки од бакарно валкање, а не од површината на вашиот јаг.Стандардна големина на конец облоги отпорни на растворувачи жлебовите со жлебови држат растворувач за максимално чистење жлебовите со дупчиња го држат лепенката безбедно на јаглеродниот врв за пенетрација На источниот лепенка Типтон Ултра Јаг.


Карактеристики на понудата

Слични понуди