• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Татко Еко Комфорт 245 45Р 100В Цела Сезона Турнеја Перформанси Патнички Гуми Тк Одговара: -Шевролет Малибу ЛТ, 2009-Акура ТЛ Ш-АВД

Татко Еко Комфорт 245 45Р 100В Цела Сезона Турнеја Перформанси Патнички Гуми Тк Одговара: -Шевролет Малибу ЛТ, 2009-Акура

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно

Еко Удобноста На Татко е перформанси и високи перформанси, цела сезона гума произведена за патнички возила и Теренци. Гумата ја подобрува влечната сила на сите временски услови. Соединението за сите сезони содржи силика и полимерни гумени материјали, кои работат заедно со асиметричниот дизајн на шарите за да ја зголемат влечната сила на суво, влажно и зимско време. Мешавината на соединението спречува таложење на топлина и ја одржува флексибилноста на гумата при разноврсни температури, оптимизирајќи ја летната и зимската влечна сила. Отпорноста На топлина На Еко Удобноста, исто така, овозможува гумата да го минимизира притисокот што влијае на неа. Тие го олеснуваат притисокот од гумата, намалувајќи го отпорот на тркалање. Контролата со голема брзина е загарантирана со идеален дизајн на шарите. Големина : 245/45Р18. Сезона : Цела Сезона. Перформанси : Високи Перформанси. Тип на автомобил : Камион/ТЕРЕНЕЦ. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.


Карактеристики на понудата

Слични понуди