• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Скигеар Доенче Дете Градите Висок Снег Лигавче Комбинезони, Јаглен, 4T

Скигеар Доенче Дете Градите Висок Снег Лигавче Комбинезони, Јаглен, 4T

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

1575 Скигеар Доенче/Мало Дете Градите Високоизолирани Комбинезони За Снежни Лигавчиња е извонредна ценовна лигавче за снег за младите. Овие комбинезони имаат 100% Полиестерска Доби школка со Термок W/R + W/P 3000mm Облога, нудејќи максимален степен на издржливост и заштита од елементите, истовремено овозможувајќи целосен опсег на движење. 120 Грама Терматех Изолација нуди топлина во лесна, ниска рефус облека, одржувајќи топло на температури од -20° до +35° во зависност од нивото на активност. DWR финиш (Издржлив Водоотпорен) помага да се одбие водата од површината на ткаенината. Прилагодливите трегери за удобност обезбедуваат совршено вклопување со еластични странични шипки за максимално движење. Гамите за чизми со држачи формираат беспрекорна интеграција со чизмите за да ја задржат топлината и влагата надвор. Овие опуштени фит панталони, исто така, вклучуваат 600 Негирачки Балистички засилени чувари на глуждот, гребење и полите за да се држат против секојдневно абење. Тие се отпорни на вода и ветер и се перат во машина. 120 Грама Терматех Изолација за дополнителна топлина во лесна, ниска рефус облека (се загрева на температури од -20° до +35°). DWR финиш (Издржлив Водоотпорен) помага да се одбие водата од површината на ткаенината. Прилагодливи прерамки за удобност за совршено вклопување со еластични странични шипки за максимално движење.


Карактеристики на понудата

Слични понуди